تبلیغات
دانستنیها - سیاحت غرب
دانستنیها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سعید ناصری
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما این وبلاگ در چه سطحی قرار دارد؟


هنگامی که من جان به جان آفرین تسلیم کردم دیدم ایستاده‌ام و بیماری بدنی که داشتم ندارم وتندرستم و خویشان من دراطراف جنازه برایم گریه می کنند و من ازگریه آنها اندوهگینم و به آنها می‌گویم من نمرده‌ام بلکه بیماریم رفع شده اما کسی گوش به حرف من نمی‌کند. گویا مرا نمی بینند و صدای مرا نمی‌شنوند. دانستم که آنها از من دورند و من نظر آشنایی و دوستی به آن جنازه دارم. جنازه را بعد از غسل و دیگرکارها به قبرستان بردند و من هم با آنها رفتم و در میان آنها بعضی از جانوران وحشی و درندگانی میدیدم که از آنها وحشت داشتم ولی دیگران وحشت نداشتند وآنها نیز اذیتی نداشتند گویا اهلی و به آنها مانوس بودند. جنازه را سرازیر گور نمودند و من در گور ایستاده تماشا می‌کردم ودر آن حال مرا ترس و وحشت فرا گرفته بود بویژه وقتی دیدم در قبر جانورانی پیدا شدند و به ...
سیاحت غرب یا سرنوشت ارواح بعد از مرگ به ماجراهایی می‌پردازد که آقای قوچانی(ره) با محور قرار دادن شخصیت خودشان پس از مرگ، از زمان دفن شدن تا رسیدن به شهر پیامبر در بهترین مکان برزخ به تصویر می‌کشد. داستان منطبق با احکام و آیات قرآن بوده و از این لحاظ مورد تایید می‌باشد. آقای قوچانی در این اثر ضمن رعایت مسائل شرعی و آموزش پنهان و آشکار برخی از ظرایف دین، چگونگی نازل شدن جزا و عذاب و پاداش اعمال شخص در دنیا را که به صورت موقت تا زمان روز قیامت، در برزخ بر اشخاص وارد می شود را به بهترین شکل ممکن به تصویر در آورده و حتی استفاده از برخی تکنولوژی های پیشرفته را برای زندگی بهتر در شهرهای امامان و پیامبران در داستان گنجانده است.
خلاصه ای از زندگی نویسنده کتاب ::.
آقا سید محمد حسن نجفی قوچانی در سال ۱۲۵۷ شمسی در روستای خسرویه قوچان به دنیا آمد. ایشان که یکی از مشاهیر به نام و بی نظیر خطه قوچان می باشند، تالیفات زیادی داشته‌اند که معروفترین آن دو کتاب سیاحت شرق و غرب می‌باشد. ایشان به عنوان یک عالم و مجتهد برجسته نقش زیادی در توسعه مذهب و احکام دینی در زادگاه خود داشته و در زمان انقلاب مشروطه هم از آگاه سازی مردم کوتاهی نمی‌نمودند. سرانجام ایشان در حالی در سن ۶۸ سالگی به سال ۱۳۲۲ شمسی وفات یافتند که آخرین اثرشان یعنی سیاحت غرب منتشر نشده بود. بعدها به همت آقایان ملائکه قوچانی و آقای علی خسروانی دو نسخه از روی نسخه اصلی نگارش شد تا حفظ شود و سرانجام در سال ۱۳۴۹ شمسی، به همت آقای ر.ع شاکری این اثر گرانقدر برای نخستین بار چاپ شده و در دسترس عموم قرار گرفت.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دانستنیها محفوظ است